teplá voda - vchod 2, 4, 6

Toto fórum slouží k diskuzi, nad tím co nefunguje a je třeba spravit, nad řešením servisu a reklamací.

Re: teplá voda - vchod 2, 4, 6

Příspěvekod Arnošt » 22 dub 2013 09:47

tak já připojím opačnou zkušenost - po úpavě pozoruji zlepšení a kolísání teploty ustoupilo (vchod 2)
Arnošt

Příspěvekod Pronia.Chytil » 22 dub 2013 18:15

oprava byla provedena, ale už předtím se vracela teplá voda zpět, nyní ještě teplejší, tím nechci popírat problémy v některých bytech, spíš mě to překvapuje. výměník jsme měřili, před i po opravě, čekám na data, ale obávám se, že problém bude mimo výměník. ještě někdo má i nadále problémy s teplou vodou?
jch
Pronia.Chytil

Příspěvekod jaro » 23 dub 2013 09:28

Vchod 2 byt 301 - kolísá teplota vody - pozorovatelné zejména při sprchování, kdy se nedrží nastavená teplota vody.
jaro

Příspěvekod mtauf » 23 dub 2013 11:28

Byt 412. Teď s novou sprchovou hlavicí jsem vypozoroval, že to není tím, že by kolísala teplota vody, ale tím, že kolísá její tlak. Je patrné, že do sprchy přitéká konstantní množství studené vody, ale množství horké vody kolísá a výsledkem je to, že se téměř nedá sprchovat. Zajímavé je, že přes den to nepozoruji, ale v noci je to o nervy. Chvíli teče voda úplně studená a než ji stihnu přestavit, tak se opařím.
mtauf

Příspěvekod Pronia.Chytil » 29 dub 2013 14:11

teplotou by to mohlo být jenom, když by se studená voda přimíchávala cestou, protože poslední měření neukázala, že by výměník měl problém
http://herlikovicka.pronia.cz/prothermic.xls
což může mít vliv i na tlak, nedokážu si představit, že by se tlak v celé soustavě měnil takto rychle, večer se zeptám ještě na schůzi.
jch
p.s. každopádně je to záhada, že se to děje takto pozdě v noci, spíš bych očekával špičku, kdy jsou odběry
Pronia.Chytil

Příspěvekod jaro » 09 kvě 2013 22:05

Dobrý den,

7.5. 20:00 rezavá voda a kolísání teploty vody je stále stejné. CI/301

Prosím správce o aktivnější přístup řešení tohoto problému!

Děkuji
Přílohy
vana.JPG
Rezava voda
jaro

Příspěvekod Pronia.Chytil » 09 kvě 2013 23:31

byl jste na poslední schůzi? rezavá voda se dá vyřešit až po schválení investice, schůze už byla podruhé neusnášeníschopná, vše je připravené;
u kolísání teploty/tlaku potřebujeme více údajů, kdy se to děje a jak přesně, zítra Vám zavolám, jinak voda na výstupu z výměníku, jak jste si mohl všimnout v předchozím příspěvku, je v pořádku, tohle je pravděpodobně způsobeno špatnou instalací v některém z okolních bytů
jch
Pronia.Chytil

Příspěvekod jaro » 10 kvě 2013 08:51

Upřímně řečeno je mi jedno čím je to způsobeno, já chci mít čistou vodu. Na zjištění čím je závada způsobena a jak jí odstranit je tady správce.

Na poslední schůzi jsem nebyl, měl jsem jiné povinnosti, to se prostě stává. Ale na to bych rezavou vodu nesvaloval. Dle mého názoru se jedná o havarijní stav, který je potřeba řešit a nečekat na něco podobného. Rezavá voda se vyskytuje v domě již nějaký pátek (myšleno nějaký ROK), předpokládám, že rozvody jsou stále v záruce. To není možné řešit reklamací s dodavatelem? Po podání reklamace se přeci záruka pozastavuje.

Když nám spadne střecha, budeme čekat až se na schůzi schválí postavení nové? Teď jsem sarkastický, ale pochopte pohled těch lidí, kteří se s tímto problémem setkávají na denní bázi.

Děkuji
jaro

Příspěvekod mtauf » 10 kvě 2013 09:08

Čas kolísání vody jsem již také upřesňoval, ale klidně to sem budu psát denně. Napřžíklad včera mezi 22:45 a 23:00 jsem se nebyl vůbec schopen osprchovat. Vylezl jsem z půlky opařený a z půlky podchlazený. Barvu vody z přiložené fotografie mohu potvrdit.
mtauf

Příspěvekod Pronia.Chytil » 10 kvě 2013 10:13

Upřímně řečeno je mi jedno čím je to způsobeno, já chci mít čistou vodu. Na zjištění čím je závada způsobena a jak jí odstranit je tady správce.

Na poslední schůzi jsem nebyl, měl jsem jiné povinnosti, to se prostě stává. Ale na to bych rezavou vodu nesvaloval. Dle mého názoru se jedná o havarijní stav, který je potřeba řešit a nečekat na něco podobného. Rezavá voda se vyskytuje v domě již nějaký pátek (myšleno nějaký ROK), předpokládám, že rozvody jsou stále v záruce. To není možné řešit reklamací s dodavatelem? Po podání reklamace se přeci záruka pozastavuje.

Když nám spadne střecha, budeme čekat až se na schůzi schválí postavení nové? Teď jsem sarkastický, ale pochopte pohled těch lidí, kteří se s tímto problémem setkávají na denní bázi.

rezavá voda je způsobena rezavějícím potrubím, které je potřeba vyměnit, investici je potřeba schválit, rozvody nejsou v záruce

když spadne střecha, tak to budeme řešit jako pojistnou událost, místo sarkusmu příště někoho splnomocněte, aby nám nechybělo 20% do usnášeníschopnosti.
jch
Pronia.Chytil

PředchozíDalší

Zpět na Servis a reklamace