Závady v jednotlivých bytových jednotkách

Toto fórum slouží k diskuzi, nad tím co nefunguje a je třeba spravit, nad řešením servisu a reklamací.

Závady v jednotlivých bytových jednotkách

Příspěvekod Rita Nej » 12 črc 2008 20:42

I když v pravomoci výboru není řešit reklamace jednotlivých vlastníků na jejich bytových jednotkách, toto fórum slouží k výměně informací o jednotlivých závadách a o postupu řešení.
Závada na jednom bytě, např. vlhkost, plíseň, může být v souvislosti na stavu prostor vedlejších a nebo společných. Zároveň se můžeme domluvit na společném postupu v některých případech, například při nutnosti pozvání znalce apod.
Prosím o přesnou lokalizaci bytu, číslo popisné, patro apod.
Rita Nej

vlhkost v bytě, špatný podklad podlah

Příspěvekod Rita Nej » 14 črc 2008 18:54

Vchod 14, přízemí, dispozice bytu 2+kk, číslo bytu 128: na zdi sousedící s bytem 129 v předsíni je postupující vlhkost, podlahy jsou z důvodu vlhkosti zvlněné. Patrně z důvodu špatného podkladu podlahy: podlaha se "houpe", časem předpokládáme vylomení zámků, popraskání dlažby.

Ve vchodě č. 12 - zrcadlový byt - jsou stále umístěny vysoušeče, byt není zabydlen. Vím, že podlaha byla pokládána znovu, upozorňovala jsem skanskou i excon na špatně položenou podlahu už v březnu.
Snad vyčtu ve výkresech skladbu podlah, jak by měla být.

Nemá někdo fotky z výstavby, kde by byly vidět jednotlivé vrstvy podlah z této části domu?
Rita Nej

Re: vlhkost v bytě, špatný podklad podlah

Příspěvekod Anada » 15 črc 2008 10:30

Rita Nej píše:Vchod 14, přízemí, dispozice bytu 2+kk, číslo bytu 128: na zdi sousedící s bytem 129 v předsíni je postupující vlhkost, podlahy jsou z důvodu vlhkosti zvlněné. Patrně z důvodu špatného podkladu podlahy: podlaha se "houpe", časem předpokládáme vylomení zámků, popraskání dlažby.

Ve vchodě č. 12 - zrcadlový byt - jsou stále umístěny vysoušeče, byt není zabydlen. Vím, že podlaha byla pokládána znovu, upozorňovala jsem skanskou i excon na špatně položenou podlahu už v březnu.
Snad vyčtu ve výkresech skladbu podlah, jak by měla být.

Nemá někdo fotky z výstavby, kde by byly vidět jednotlivé vrstvy podlah z této části domu?

Jsem z bytu 128 a od včerejška tam mám opět vysoušeč, kvůli mokrým zdem sousedících s bytem 129. Mám slíbeno, že Excon se Skanskou zjistí stav bytu 129, protože tam zatím nikdo nebydlí a je předpoklad, že vlhkost do zdí jde tam odtud. Podlaha u mě je údajně suchá.
Anada

Parklifty

Příspěvekod Rita Nej » 16 črc 2008 13:55

Podle vyjádření servisní firmy na parklifty v případě, že při parkování nebude dodržen návod, tj. auto zaparkované předkem ke stěne, je plošina zatěžována jinak než na co je nastavena, a v případě poruchy parkliftů nebude záruka uznána. Náklady na opravu bude hradit vlastník špatně zaparkovaného vozidla.

V případě, že nebude zajištěno přední kolo podle maniálu, a dojde k samovolnému pohybu vozidla, zase bude pojišťovna šetřit míru zavinění, vynecháme-li černou kroniku, co by se mohlo stát.

Neberte, prosím, tato varování na lehkou váhu.
Rita Nej

Re: Závady v jednotlivých bytových jednotkách

Příspěvekod kat-gatoo » 17 črc 2008 11:06

Nevím jestli je to vlhkostí,ale přestaly nám jít zavírat dveře od sklepa,jak se nafoukly a přestalo svítit sklepní světlo.Žárovku jsme zkoušeli měnit,ale nic.Máte někdo v garáži podobný problém?Garáž je číslo 35.
kat-gatoo

Re: Parklifty

Příspěvekod Pavel Chrubasík » 17 črc 2008 11:11

Rita Nej píše:Podle vyjádření servisní firmy na parklifty v případě, že při parkování nebude dodržen návod, tj. auto zaparkované předkem ke stěne, je plošina zatěžována jinak než na co je nastavena, a v případě poruchy parkliftů nebude záruka uznána. Náklady na opravu bude hradit vlastník špatně zaparkovaného vozidla.

V případě, že nebude zajištěno přední kolo podle maniálu, a dojde k samovolnému pohybu vozidla, zase bude pojišťovna šetřit míru zavinění, vynecháme-li černou kroniku, co by se mohlo stát.

Na lehkou váhu toto učitě nebereme, ale ať mi v tomto případě poskytne developer návod, jak zaparkovat kombíka (čumákem ke stěně) hned na první parkliftové stání po pravé ruce za vstupními vraty (samozřejmě bez možného otáčení se v garáži). Myslím si, že v tomto případě udělal chybu v návrhu/konstrukci garáží developer a já si SMARTa kvůli ní určitě kupovat nebudu !!!
Pavel Chrubasík

Příspěvekod zewlzor » 17 črc 2008 15:37

Zajimave... podle dokumentace k parkliftu je system dimenzovan na zatizeni 2000kg/auto, pricemz maximalni zatizeni na kolo muze cinit 500kg (dokumentace tedy pocita s rovnomernym rozlozenim hmotnosti). Vetsina beznych automobilu (majitele luxusnich SUV prominou) takove hmotnosti nedosahuje...

I presto si muzeme nacrtnout zjednoduseny priklad, pricemz pouzijeme oblibene lidove vozidlo znacky Skoda, konkretne model Octavia 2.0 TDI. Rozlozeni hmotnosti u automobilu byva zridka zcela rovnomerne (vyjma sportovnich vozu), v pripade Octavie to dela ~58% na predek, ~42% na zadek pri pohotovostni hmotnosti 1350kg.

Pokud vyjdeme z techto udaju, dojdeme k zaveru, ze Skoda Octavia zaparkovana "pozadu" predstavuje zatizeni 783kg, tj. 391kg na kolo (tj. ~78% maxima). Cele zarizeni je pak dimenzovano na 8000kg (parklift pro 4 auta), ovsem je nepravdepodobne, ze by vsechny 4 automobily na plosine vazily presne 2000kg . Budeme-li predpokladat, ze by kazde vozidlo vazilo napr. 1800kg (napr. 4 x BMW 740i - zatim jsem vsak v garazi nevidel ani jeden exemplar), pak bude plosina vytizena "jen" z 90%. A to navic na plosine pri "zvedani" nemuseji byt vzdy pritomna vsechna vozidla (pravdepodobnejsi je 75% popr. 50% zatizeni).

Zpet k reklamacim - jakym zpusobem bude firma resit reklamace, pokud si majitel vozu o hmotnosti 2000kg necha v aute napr. tasku s laptopem a napln do ostrikovace (+3-5kg)? A bere spolecnost KLAUS v uvahu rozvor, delku a hmotnost vozidel? Napr. Chevrolet Matiz 0.8 "pozadu" (775kg, delka 3.5m) versus BMW 745i "popredu" (1945kg, delka 5m) :) ROFL ...

Jsem samozrejme rad, ze Rita upozornila na tento problem (alespon vime, co si nepritel (rozumej KLAUS) mysli), ale nejak se mi to nezda...

P.S.> S tim zajistenim kola (+rychost & rucni brzda) souhlasim, logicky to dava smysl ...
zewlzor

Příspěvekod Petr Váňa » 17 črc 2008 16:02

Jak se tu zacala rozebirat bezpecnost vstupu tak jsem si vzpomnel na jednu vec k reklamaci, ve vchodu DII dvere do garazi se zavrou, ale nezaklapne zamek, takze i kdyz je tam koule tak se to da otevrit. Zavadu jsem zatim nikam nehlasil.
Petr Váňa

Příspěvekod Rita Nej » 17 črc 2008 21:29

Pavel Chrubasík píše:
Rita Nej píše:Podle vyjádření servisní firmy na parklifty v případě, že při parkování nebude dodržen návod, tj. auto zaparkované předkem ke stěne, je plošina zatěžována jinak než na co je nastavena, a v případě poruchy parkliftů nebude záruka uznána. Náklady na opravu bude hradit vlastník špatně zaparkovaného vozidla.

Na lehkou váhu toto učitě nebereme, ale ať mi v tomto případě poskytne developer návod, jak zaparkovat kombíka (čumákem ke stěně) hned na první parkliftové stání po pravé ruce za vstupními vraty (samozřejmě bez možného otáčení se v garáži). Myslím si, že v tomto případě udělal chybu v návrhu/konstrukci garáží developer a já si SMARTa kvůli ní určitě kupovat nebudu !!!

Také máme kombi Ford Mondeo, a dá se ... Jde jen o upozornění, parklift je v podílovém vlastnictví, zodpovědnost nese každý vlastník.
Rita Nej

Příspěvekod majabel » 20 črc 2008 01:50

K parkliftu - chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte o možnosti sehnat ještě jeden brzdný blok. Máme dolní parklift a už se nám stalo, že přes pomalé sjíždění se náš peugeot kombi přes něj přehoupl a nebylo to vůbec příjemné... navíc zatížení kol je asymetrické, což taky není to pravé ořechové (náš parklift je věčně nahoře)... mám kontaktovat výrobce plošiny? Dík za jakýkoliv nápad.
majabel

Další

Zpět na Servis a reklamace