Návrh rozúčtování

Návrh rozúčtování

Příspěvekod Petr Váňa » 12 čer 2008 09:16

Dobrý den,
od Exconu se mi podařilo dostat tento dokument, který slouží jako návrh rozúčtování, které bude bodem na jednání na první schůzi. Dokument je v příloze ve formátu Adobe Acrobat.
Přílohy
Rozúčtování topení a TUV.pdf
(21.7 KiB) 513 krát
Petr Váňa
 
Příspěvky: 508
Registrován: 06 čer 2008 15:56
Bydliště: DII - 1021/10

Re: Návrh rozúčtování, správcovská firma

Příspěvekod Rita Nej » 12 čer 2008 16:36

Zdravím, ohl. návrhu na rozúčtování nákladů: proti rozúčtování tepla atd. nemám připomínek, jedná se o standardní postup. Rozúčtování nákladů na provoz výtahu dle návrhu Exconu je alibistický (hodně si to zjednodušují), a odporuje dobrým mravům vůči obyvatelům v přízemí (a 1. patře). Pro příklad uvádím, že v našem vchodě výtah vůbec není, nemůžeme jej používat a ani nemáme k němu přístup, jsme v přízemí, a i tak bychom měli platit přes 150 Kč měsíčně pouze za to, že někde v domě výtah je. Tedy platíme omnohem více než uživatel garsonky v posledním patře, který naopak výtah bude používat často. Standardně byty v přízemí nehradí náklady na výtah vůbec, od bytů v 1. patře: je možné se rozhodnout na koeficientu, který by vystihoval náklady na provoz. Zjistím, jak postupují jiná společenství jako příklad.

Ohl. správcovské firmy: máme výbornou zkušenost s firmou SPRAK (www.sprak.cz), spravují náš druhý byt v objektu, který vyžaduje náročnější údržbu, objekt získal cenu za architekturu, zvláštní světla, hodně dřeva a zeleně v areálu, dětské hřiště pouze pro vlastníky, vlastní plynová kotelna, u našeho bytu platíme 150 Kč s daní celkem (i za garáž, za vedení účetnictví, za náklady na správce), a vždy vše probíhalo absolutně bez problémů. KOntaktovala jsem vlastníka společnosti Sprak, ale zatím operují na Praze 4, a asi pro ně budeme trochu z ruky. Možná snad, kdybychom našli více zájemců o jejich služby.

Prosím o další typy na vyzkoušené, spolehlivé správce.
Děkuji RN
Rita Nej
 
Příspěvky: 646
Registrován: 10 čer 2008 11:26
Bydliště: Herlíkovická 12, Kbely


Zpět na Archiv zpráv od Exconu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron