Železniční křižovatka - územní plán

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Re: Železniční křižovatka - územní plán

Příspěvekod EliskaSh » 12 led 2018 15:52

Fran píše:Dobrý den,

osobně mi nejvíce vadí, že nám jde čára přes parkovací stání a náš dům. Myslím, že nějak reagovat musíme. Z informací, které jsem si k rezervě našel na webu jsem nabyl dojmu, že územní rezerva je sice teprve předkrokem před dalšími změnami, nicméně již v této situaci je vhodné reagovat, resp. v tuto chvíli je ještě prostor pro změnu.

Máme jako SVJ možnost kontaktovat právníka, který by nám do věci vrhl více světla, popř. by již vznesl za SVJ námitky proti uvedeným změnám?

František Futera

Dobrý den pane Futero,
jen snad pro uklidnění bych Vás ráda upozornila na to, že když se podíváte do stávajícího platného ÚP HMP, přes naše domy a parkovací stání už teď vede hranice ochranného pásma trati. Když se nad tím tedy zamyslím, vymezením koridoru se na naší straně trati nic nezmění. I kdyby se jednou zamýšlená odbočka realizovala, stávající trať přeci povede pořád stejným místem, lokálně se nevyboulí směrem do retenční nádrže. Proto snad jen kdybych byla detailista, maximálně bych v tuto chvíli připomínkovala šířku navrhovaného koridoru územní rezervy, který je dle mého odhadu (nikde jsem přesné číslo nedohledala) cca 200 m. Myslím, že projektant železničních staveb by potvrdil, že by v místě našich pozemků a domů stačilo respektovat ochranné pásmo stávající trati.

Pěkný den!
Eliška Mazancová
EliskaSh

Re: Železniční křižovatka - územní plán

Příspěvekod Fran » 13 led 2018 14:40

Dobrý den paní Mazancová,

děkuji za zaslání dalšího vysvětlení.

Futera
Fran

Předchozí

Zpět na Herlíkovická