Stránka 12

Odpad

PříspěvekNapsal: 24 lis 2016 08:11
od Petr Váňa
Vážení členové SVJ a nájemníci,

čím dál častěji se z okolí popelnic u našeho domu stává "černá" skládka, když si bohužel někteří z Vás pletou popelnice se sběrným dvorem. Nejedná se přitom o ojedinělé případy, ale stává se to pravidlem - viz např. aktuálně odložené židle vedle kontejneru na sklo. Této situace si již všimli i pracovníci městské části, resp. Magistrátu a důrazně upozornili na skutečnost, že takové jednání je možné kvalifikovat jako přestupek proti veřejnému pořádku s možností uložit adekvátní sankci.
Jak jistě dobře víte, umístění našeho domu skýtá tu výhodu, že k nejbližšímu sběrnému dvoru je to pár set metrů. Tento je umístěn na konci pole za tratí směrem na Ctěnice (https://mapy.cz/s/1edlU).
Věříme, že všichni chceme žít v čistém a klidném prostředí, k čemuž lokalita na konci Kbel přímo vybízí. Proto si Vás jménem výboru dovolujeme znovu požádat o dodržování základních pravidel klidného soužití.

Výbor

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 24 lis 2016 14:36
od mtauf
Nechci komentovat tento případ, i mně vytáčí u kontejnerů často "odložený" nábytek, oblečení a pod. Ale všimli si pracovníci městské části také toho, že kontejnery na třiděný odpad jsou neustále plné a ikdyž odpad doma vytřídím, tak jej stejně není kam vyhodit? Mluvím teď o tom správném odpadu - papíry, Tetra pack obaly a pod.

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 21:51
od Petr Váňa
Dobrý den,

ohledně třízeného odpadu bohužel nemáme jako společenství jednoduchou situaci, tyto nádoby neslouží jenom nám, ale všem občanům a zároveň my narozdíl od smíšeného odpadu je neplatíme a nemůžeme přímo ovlivnit tuto službu. Protože vámi popsaná situace přeplňování nádob na třízený odpad se stává, podáme žádost o navýšení frekvence jejich svozu.

S pozdravem

Petr Váňa

Editace 3.12.2016

Na řešení už pracujeme.

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 30 bře 2017 15:31
od Petr Váňa
Dobrý den,

pracovníkům MČ Praha 19 se podařilo zajistit od 1.4. zvýšenou četnost svozu papíru a druhý kontejner na plasty. Tyto dvě komodity z hlediska tříděného odpadu byly ty, kde byl problém s přeplňováním.

Dále však doufám, že vlastníci nebudou okolo popelnic pohazovat věci co patří na sběrný dvůr. Zvlášť, když ho máme skutečně za rohem.

Petr Váňa

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 27 zář 2018 16:32
od mtauf
Tak by mě zajímalo, jestli si platíme za odvoz odpadu nebo za skládku před domem. To opravdu ty smradlavé přetékající kontejnery vadí jen mně? Jsem moc rád, že je náš byt dostatečně daleko, protože se mi zvedá žaludek, když musím kolem jen občas projít.
IMG_20180927_093807.jpg

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 27 zář 2018 20:47
od Petr Váňa
Dobrý den,

opakovaně na AVE v případě směsného odpadu, v případě tříděného na městské části reklamujeme služby. Bohužel kvalitu služeb tj. zejména pravidelnost svozu náš hlas příliš neovlivní. A vybrat si dodavatele svozových služeb nelze.

Petr Váňa

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 01 říj 2018 16:47
od mtauf
A kdo to tedy může ovlivnit? Nebo se smíříme s tím, že platíme za něco, co není plněno?
Dnes je situace obdobná. Z okna jsem se díval na svozové auto, které bylo u vedlejšího (zeleného) baráku, ale k nám nezajelo. Opakovaný argument, že se k nám nedá zajet, neberu. V té době bylo v celé Herlíkovické zaparkováno jedno auto!

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 06:50
od Petr Váňa
Dobrý den,

svozový den máme až úterý, takže opět můžeme reklamovat až nám to dnes nevyvezou.

Petr Váňa

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 10:37
od Arnošt
právě teď odvezeno, pohovořil jsem s popelářema proč že to vázne a říkali, že je to cca měsíc co jsme si změnili svoz ze soboty na pátek a od tý doby je to špatně, kontejnery jsou už od pondělka pokaždý přeplněný a oni z toho taky nejsou nadšený, ať si to prý zase změníme na sobotu a všechno bude jako dřív

Re: Odpad

PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 10:59
od Petr Váňa
Výbor SVJ o žádné změny svozových dní nežádal. Takže těžko říci jak tato informace vznikla. Třeba se to v rámci reklamací vyjasní.