Pronia

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Pronia

Příspěvekod Petr Kovarik » 22 srp 2016 23:17

Dobrý den, dle zápisu ze schůze výboru:

"Výbor vytkl správci dlouhodobé neplnění závazků vyplívajících z mandátní smlouvy. Jedná
se např. o výběrové řízení na LED osvětlení do garáží, zajištění opravy okapů, nabídky na
výmalbu nadzemních podlaží společných prostor, opravu poškozených dveří ke sklepům,
opravy dlažby balkonech, atd. Všechny uvedené věci jsou ve zdržení řadu měsíců, často i
přes rok. Pakliže nedojde k urychlené nápravě, bude nucen výbor přistoupit k dalším
krokům."

Prosím Vás o Váš názor:

Členové výboru - co je ona doba rovna "urychlené nápravě" a jaké další kroky zvažujete?

Ostatní majitelé jednotek - nemyslíte, že by bylo vhodné vypsat VŘ na nového správce? Zdá se, že náš správce nás bere jako samozřejmého zákazníka...

Petr Kovařík
Petr Kovarik

Re: Pronia

Příspěvekod Petr Váňa » 24 srp 2016 06:29

Dobrý den,

Rozsah mandátní smlouvy se správcem je velmi široký. Ve většině oblastí funguje správce velmi dobře, zmínit lze např. ekonomiku, účetnictví, upomínání, závěrky, odečty, evidence, havarijní výjezdy, pak jsou oblasti kde funguje dobře, např. běžné opravy domu, a nakonec je i oblast kde máme dlouhodobé problémy s termíny, to jsou především zajištění nabídek a následně zajištění realizace větších oprav/investic. Takže to není tak že by správce nefungoval, on má problémy v jednom segmentu dohodnutých služeb. Což mu také vytýkáme a v minulosti docházelo kvůli tomu např. i k zadržování plateb společenství správci. Dlouhodobě se snažíme ten stav narovnat tak, aby správce fungoval ke spokojenosti vlastníků(plnil v rámci dohodnuté mandátní smlouvy).
Samozřejmě výběrové řízení na nového správce lze vypsat poměrně rychle, ale že by se nám v podobné cenové relaci podařilo zajistit správcovskou firmu, která by opět neměla nějaký ten segment služeb špatný o tom nejsme bohužel přesvědčeni. Členové výboru mají kontakty s členy výborů jiných SVJ a bohužel se dá říci, že všude se řeší podobné problémy, jen se někde mění ten problémový segment, resp. některý segment zcela chybí a není zahrnut do paušální platby.

Petr Váňa
Petr Váňa

Příspěvekod vladislav.cerny » 15 bře 2017 15:01

Zdravím. Někdy v posledním čtvrtletí 2017 jsem panu Chytilovi odpověděl na jeho výzvu a sdělil, že mám zájem o posouzení stavu a případnou opravu mého parkliftu. V lednu, když pan Chytil obíhal byty kvůli odečtům, tak jsem mu to připomenul a on na to, že nabídky již má a slíbil poslat. Když jsem nic nedostal, tak asi po 3 týdnech jsem mu zavolal a on se omluvil a že prý to obratem pošle. Dodneška tu nabídku nemám, dvakrát jsem ho zase zkoušel volat, neúspěšně. Zatím jsem shovívavý, koneckonců příčné profily na parkliftu mám téměř nezkorodované. V nejhorším to počká do schůze, tam se připomenu (jistě nebudu sám). Mám takový dojem, že se Pronii nedaří jejich firmu personálně posílit a pan Chytil sám nestíhá ...
V. Černý
vladislav.cerny

Příspěvekod vladislav.cerny » 20 bře 2017 10:06

V rámci objektivity uvádím, že jsem požadované od pana Chytila již dostal. VČ
vladislav.cerny

Zpět na Herlíkovická