Zabezpečení domu - elektronické klíče

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Re: Zabezpečení domu - elektronické klíče

Příspěvekod vladislav.cerny » 09 lis 2015 09:23

Díky za odpověď. V. Černý
vladislav.cerny

Příspěvekod mtauf » 10 lis 2015 12:44

Dlouho jsem se rozmýšlel, ale nedá mi to a musím sem napsat své rozčarování z této (a nejen této) aktivity. Resp. z naprosto nefungující komunikace s uživateli.
Ikdyž mám spoustu dalších negativních zkušeností, zkusím popis omezit na instalaci elektronických klíčů.

Změna projektu - když se zeptám, proč došlo ke změně provedení, kterou jsme si na schůzi odsouhlasili, dozvím se spoustu důvodů, proč je vše jinak, ale nikdo nevysvětlil, proč o změně věděl jen úzký kruh lidí, ostatní byli postaveni před hotovou věc.
Reklamace nefunkčního přístupu do sklepa - deset dní bez odpovědi, pak se to náhle "samo" zprovoznilo.
Nefunkční ovladače od garáže - přijde mi oficielní informace, že je vše funkční a když po víkendových marných pokusech o zprovoznění napíši své zkušenosti (ano, přiznávám že na web jsem se nepodíval), reakce správce je obvyklé mlčení, od pana Váni se dozvím, že se to přeci již dávno řeší.
Úplně mám strach se zeptat, kdy budou zprovozněny čtečky u výtahů, které dosud nejsou zapojeny. Určitě bych se dozvěděl, že jsem jediný, komu to není jasné.

To je opravdu takový problém napsat pár řádek abychom měli aktuální informace a nemuseli stále pátrat co je pravda a co už neplatí?

Děkuji
mtauf

Příspěvekod Petr Váňa » 11 lis 2015 14:11

Dobrý den,

Ad změna projektu, návrh tak jak byl odsouhlasen již v roce 2014, tak je stále platný, je stále k dispozici v podkladech schůze,
[url]http://www.herlikovicka.cz/viewtopic.php?f=16&t=426
[/url]Jakou konkrétně změnu máte na mysli?

Ad reklamace nefunkčního přístupu do sklepa, ano komunikace mohla být z naší strany lepší. Odpověděli jsme až na vaší urgenci 11.10. nicméně to neznamená že se v dané věci nic nedělo (již od nahlášení), věc jsme s dodavatelem řešili a nápravu zjednali. K přístupu do sklepa jste nicméně i nadále mohl využívat starý klíč.

Ad ovladače od garáží, ovladače dodavatelská firma nestihla "nakódovat" před předáním vlastníkům, protože dorazily až těsně před samotným předáváním. Mail o funkčnosti ovladačů, byl rozeslán kdy firma potvrdila, že proběhlo "nakódování" ovladačů. Není pravda, že dálkové ovladače (bavíme-li se o původních, nyní přeprogramovyných ovladačích a ne o zcela nových ovladačích, které si každý vlastník může pořídit za 790Kč+DPH - prozatím však nikdo o tyto nové ovladače neprojevil zájem) nefungují. Ovladače jsou funkční, jediným omezením je kratší vzdálenost dosahu při otevírání vrat zvenčí (fungují na cca 2m vzdálenost od dveří); zevnitř dálkové ovladače fungují s normálním dosahem jako doposud. Omezení vzdálenosti na jakou ovladač funguje z vnější strany obou garážových vrat potom během dne nahlásilo více jak 10 vlastníků a my budeme po zhotoviteli požadovat nápravu, tak aby ovladače fungovaly opět na delší vzdálenost. Aktuální informace mám, že úprava již proběhla (zj. dnes, 10.11.).

Ad Čtečky u výtahů, firma, která nám spravuje výtahy(Schindler) i přes předchozí dohodu s dodavatelem zabezpečení nespolupracuje a brzdí dokončení díla. Společenství má smlouvu s dodavatelem a bude požadovat její plnění. Každopádně zprovoznění čteček do výtahů má smysl až v okamžiku, kdy budou i na vchodových dveřích zabudovány nové zámky a přístup do domu bude už jen pouze na čipy.

Momentální stav díla je následovný,
Hotovo:
-osazeny všechny dveře elektrickými zámky, čtečkami na čipy
-funkční ovládání vrat na čipy, staré dálkové ovladače, nové ovladače
-všechny související rozvody a zástavbové práce

Není hotovo(či předáno):
-propojení systému na datovou síť tak aby správce/výbor dostal informaci o trvale otevřených dveřích(garáže) a využití nouzových východů
-nejsou osazeny nové vložky zámků (kolárny, společné dveře před sklepy) dodavatel by je dle posledních informací měl mít k dispozici 10.11.
-na hlavní vstupní dveře má přijít ještě zábrana proti páčení zámku (dodavatel výboru ukazoval na místě původně plánované lišty Secure strip, ty však nejsou nijak viditelné a nijak by pachatele neodrazovaly)
-přístupový systém pro výtahy

Vady které jsou v řešení
- Nesprávná funkce semaforu u vjezdu F
- Nedostatečná vzdálenost na jakou fungují překodováná dálková ovládání Enika
- Správné nakódování u několika čipů pro vlastníky z "dodatečné" dodávky - čipy nad čísla 600

Jak budou k dispozici další informace, tedy pro vlastníky především kdy budou termíny rozdání klíčů(kočárkárny, sklepy, pokud si někdo objednal tak ještě jeho vložky), kdy dojde k vyměně vložek zámků a kdy tedy přestanou fungovat všechny straré klíče, bude správce informovat maily a na vývěskách.

S pozdravem

Petr Váňa
Petr Váňa

Příspěvekod mtauf » 11 lis 2015 15:05

Petr Váňa píše:Ovladače jsou funkční, jediným omezením je kratší vzdálenost dosahu

Jak jsem Vám již psal včera, mé tři ovladače se chovají všechny stejně: do přemístění antény zvenčí neotevřely vrata vůbec, zevnitř jen z bezprostřední blízkosti. Včera jsem byl panem Chytilem požádán o kontrolu po úpravě antén, zvenčí vrata otevřu, zevnitř ze vzdálenosti cca 5m (od výtahů vchodu 2) a to pouze, pokud je ovladač mimo čelní sklo auta. V praxi to znamená, že doby, kdy jsem si vrata otevřel po vyjetí z parkliftu a v klidu k nim dojel, jsou dávno pryč. Nyní musím přijet, zastavit, vyklonit se z okénka a doufat, že se na některý z pokusů signál "chytí" a vrata se otevřou. Všechny tři ovladače se chovají stejně, takže mám obavu, že chyba nebude v nich (abych dopředu eliminoval případnou námitku, že neumím zmáčknout tlačítko, tak testování manželkou i dětmi přineslo stejný výsledek).
mtauf

Příspěvekod vladislav.cerny » 18 lis 2015 19:15

Zdravím. Já se na to dívám trochu jinak. Po létech dojednávání a zvažování co a jak (a mezitím i schůze, na kterých jsme nebyli usnášeníschopní) se konečně v zabezpečení objektu něco děje. Za to jsem rád a výboru děkuji. Různé problémy se, věřím, časem vychytají. Na druhou stranu všechno se dá dělat lépe. Proto Vám, pane Taufere, navrhuji, zdali se nechcete zapojit do činnosti výboru a radou a skutkem býti nápomocen při zvelebování společného majetku; ve výboru může být více osob než tři. Nehledejte prosím v předchozí větě ironii, žádná tam není.
Vladislav Černý
vladislav.cerny

Příspěvekod mtauf » 22 lis 2015 23:10

Je mi líto, ale doba, kdy jsem měl ještě o SVJ nějaké iluze, je minulostí.
mtauf

Příspěvekod Petr Kovarik » 23 lis 2015 22:04

No vidíte, konečně můžete vidět věci v reálném světle, které není zas tak zlé. Pravda není to ideální, ale mohlo by to být mnohem horší. Já jsem s fungováním SVJ spokojen. Díky.
Petr Kovarik

Příspěvekod EliskaSh » 25 lis 2015 22:07

Dobrý večer,
dneska jsem si vyzvedla nové klíče a trochu mě zarazilo, že jsou jen dva na bytovou jednotku. Snažila jsem se dohledat v zápisech ze shromáždění, kdy jsme o počtu klíčů hlasovali, ale bohužel jsem to neobjevila. Našla jsem pouze v zápisu ze Shromáždění dne 29.4.2014, že na jeden byt budou vydávány 3 čipy (další za příplatek cca 50 Kč).
Proto bych se ráda zeptala, za jak a za jakou cenu je možné klíče doobjednat.
Děkuju.
Eliška Mazancová
EliskaSh

Příspěvekod Petr Váňa » 26 lis 2015 14:59

Dobrý den,

finální stav je(bude) na čip fungují hlavní vstupní dveře, výtahy, vrata, dveře do garáže, dveře na chodby v 12 a 14, na dálkové ovládání fungují vrata,
na klíč jsou kočárkárny/kolárny a dveře před sklepy které nejsou přímo přístupné ze společných prostor, podle toho zda máte či ne sklep, tak vám ten klíč bude fungovat do kolárny nebo i ke sklepům, vzhledem k tomu že klíč je pouze k těmto prostorám kam běžně denně vlastník nechodí jsou na jednotku rozdávány dva klíče, pokud někomu nedostačují může si je samozřejmě přiobjednat, obraťte se prosím na správce. Někteří vlastníci využili možnost a nechali si přidělat i vlastní vložku k sklepu či bytu, ty pak budou mít na jeden klíč integrované i další dveře, podle toho kam si danou vložku umístí.
Jeden ks klíče v té prvotní objednávce podle smlouvy stál 115,- bez DPH, s DPH 132,-Kč.

S pozdravem

Petr Váňa
Petr Váňa

Příspěvekod EliskaSh » 03 pro 2015 21:03

Petr Váňa píše:Dobrý den,

finální stav je(bude) na čip fungují hlavní vstupní dveře, výtahy, vrata, dveře do garáže, dveře na chodby v 12 a 14, na dálkové ovládání fungují vrata,
na klíč jsou kočárkárny/kolárny a dveře před sklepy které nejsou přímo přístupné ze společných prostor, podle toho zda máte či ne sklep, tak vám ten klíč bude fungovat do kolárny nebo i ke sklepům, vzhledem k tomu že klíč je pouze k těmto prostorám kam běžně denně vlastník nechodí jsou na jednotku rozdávány dva klíče, pokud někomu nedostačují může si je samozřejmě přiobjednat, obraťte se prosím na správce. Někteří vlastníci využili možnost a nechali si přidělat i vlastní vložku k sklepu či bytu, ty pak budou mít na jeden klíč integrované i další dveře, podle toho kam si danou vložku umístí.
Jeden ks klíče v té prvotní objednávce podle smlouvy stál 115,- bez DPH, s DPH 132,-Kč.

S pozdravem

Petr Váňa

Dobrý večer pane Váňo,
moje chyba, hned ze začátku jsem to špatně pochopila a myslela, že vstupní dveře a dveře z garáží budou také v systému MULTLOCK. Je to tedy tak, že v těchto dveřích zůstává původní zámek a že když nevlastníme sklep, tak máme MULTLOCK pouze ke kolárně? V tom případě je počet klíčů opravdu dostačující.

Děkuju za objasnění a zároveň děkuju za uvedení ceny klíče. Z vlastní hlouposti jsme v naději, že budeme nosit pouze jeden klíč a čip, zažádali o výměnu vložky u bytu, tak teď vím, jaké kompletní náklady s tím budou spojené.

S přáním hezkého dne
Eliška Mazancová
EliskaSh

PředchozíDalší

Zpět na Herlíkovická