Zabezpečení domu - elektronické klíče

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Re: Zabezpečení domu - elektronické klíče

Příspěvekod Petr Váňa » 03 pro 2015 23:32

Dobrý den,

Vstupní dveře a dveře do garáží budou mít také nové vložky, klíče bude mít pouze výbor a správce pro případ poruchy elektrických zámků. K výměně vložek dojde až naráz až bude rozdána naprostá většina klíčů - do té doby funguje i ovládání starými klíči.
Pokud jste si nechala udělat vložku pro další vaše dveře(byt/sklep) bude vám klíč fungovat na kolárnu, dveře před sklepy(pokud ho máte) a tam kam osadíte tu vaši vložku. Klíč mul-t-lock lze mít integrovaný zároveň i s čipem v klíči, pak by vám na kompletní pohyb po domě stačil jediný "klíč". Takový klíč s čipem je bohužel podstatně dražší, než jen samotný mechanický klíč. Takový klíč si půjde nechat přidělat i později až dostanete vložku s kartou.

S pozdravem

Petr Váňa
Petr Váňa

Příspěvekod zvicina » 06 led 2016 23:18

Proč nebyla zde na webu nebo na nástěnce informace o konkrétním datumu výměny zámků ve vchodových dveřích?
Avizované to bylo, ale včera ještě odemknu klíčem a dnes ne.
Co když někdo ještě třeba dětem čip nedal?!
Nebo si realizátor akce dělá co chce?
zvicina

Příspěvekod Petr Váňa » 07 led 2016 09:01

Dobrý den,

již od vydání čipů se počítalo s tím, že obyvatelé začnou tyto okamžitě využívat a nikdo již nadále nebude používat klíče. Původní zámky ve dveřích zůstali jako záloha do doby vychytání případných much celého systému. Máme za to, že testovací období na sžití se se systémem bylo dostatečně dlouhé a opravdu nás nenapadlo, že je třeba na výměnu takových záložních zámků znovu specielně upozorňovat. Jestli Vám nicméně tato skutečnost způsobila nějaké problémy, přijměte naši omluvu. Žádný jiný obyvatel domu se nicméně zatím s obdobným problémem neozval.

Petr Váňa
Petr Váňa

Příspěvekod mtauf » 07 led 2016 14:52

Také jsem se těšil, že se mi zredukuje počet klíčů do společných prostor. Když jsem si však klíče vyzvedával, dostal jsem opět od každých dveří jeden samostatný. Údajně takto rozhodl výbor. Zámky měly být vyměněny 28.12. Když jdu do sklepa, raději si beru sebou sadu nových i starých klíčů protože nevím, kterého 28.12. bylo myšleno.
mtauf

Příspěvekod Arnošt » 08 led 2016 17:21

tak já už v tom mám taky trochu zmatek - objednával jsem klíč který měl odemykat vchod, společný sklep a kolárnu, potom jsem ke vchodu dostal čip (ok), potom jsem dostal klíče (sklep a kolárna, ok) a teď je ve vchodových dveřích nový zámek - proč ho teda taky neodemknu tím bezpečnostním klíčem, který měl podle původních informací odemykat všechny prostory?
Arnošt

Příspěvekod Petr Váňa » 09 led 2016 00:06

Dobrý den,

a tuto otázku si dovolím recyklovat jednu starší odpověď z tohoto vlákna,

Celý problém s "jedním" klíčem je v tom, že když kdokoliv pak ztratí nějaký klíč z tohoto systému je nutno vyměnit všechny jemu odpovídající vložky a všem kdo k nim měli přístup vyměnit klíče, organizační a finanční náročnost takové akce si jistě dokážete představit.
Proto je to už od té koncepce navrženo tak, aby všechny dveře ve společných prostorech, kterými se prochází denně fungovaly na čip. Když někdo ztratí čip, prostě se jen smaže a nic se neděje. Samozřejmě přestavba těch dveří na čipy něco stojí, proto jsme při přípravě tenkrát udělali rozhodnutí, že na čipy nebudou dveře ke sklepům a kočárkárny, tedy prostory kam většina z nás běžně denně nechodí. K těmto budou nadále klíče a to v systému jednotného klíče, tj. pokud máte sklepní kóji, tak budete mít jeden klíč společný jak pro dveře k těmto sklepním kójím, tak pro kočárkárnu. Kdo měl zájem mohl si nechat integrovat i zámek pro sklep či byt, ale již na "vlastní" náklady.
Mít jeden jediný klíč úplně na všechno, lze i u nás v tomto systému, ale je to otázkou ceny, takový klíč s čipem stojí 1ks/469,-Kč bez DPH, to je v podstatě stejně kolik společenství dá za všechny klíče a čipy pro jednu jednotku (2klíče a 3 čipy). Tedy pokud byste chtěl to skutečně mít max. "luxusní" tak za vložku pro byt a sklep a 3 klíče s čipem dáte 3300,-bez DPH na své náklady.

Petr Váňa
Petr Váňa

Příspěvekod Arnošt » 09 led 2016 06:20

v pořádku, já to četl a zapomněl :)
Arnošt

Předchozí

Zpět na Herlíkovická