Vchod č.6 - výzva pro obyvatele

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Vchod č.6 - výzva pro obyvatele

Příspěvekod Pokorna » 08 úno 2015 23:51

!!! VÝZVA PRO OBYVATELE HERLÍKOVICKÉ 1021 !!!

Zdravím všechny,
na adrese Herlíkovická 1021/6, v bytě č.110 s předzahrádkou bydlí – dle katastru nemovitostí p.Marcel Procházka. Tento člověk si již rok stěžuje na chování obyvatel bytu č.210, nacházejícím se nad ním. Jeho psané stížnosti ani nepodepíše, jelikož jeho argumenty jsou směšné a dobře ví, že s nimi neuspěje. Tento „zvláštní“ člověk má rád (a dělá) mejdany do 1. hod. v noci, ale nelíbí se mu chování slušných obyvatel – jejich chození po pokoji, šoupání židlí, či zapnutá pračka a dodržování nočního klidu 22.00 - 6.00 hod., viz.poslední přiložená stížnost. V textu dopisu uvádí chování předchozích nájemníků s dětmi mělo být v pořádku - to je naprostá lež. Neustále jsem vytahovala z poštovní schránky písemné stížnosti na tuto rodinu. Pan Procházka má evidentně velký zmatek v lidech....
Těmito nepodepsanými (?!?!) stížnostmi trvale vyštvává z podnájmu slušné lidi.
Takže pokud p.Procházka hodlá i nadále v této nechutnosti pokračovat a urážet slušné lidi dodržující pravidla občanského soužití, umístím do bytu arogantní a agresivní rodiny, které se výhružkám p.Procházky vysmějí. Bohužel však tyto rodiny nedodržují domovní řád, pravidla neznají, hluk a nepořádek bude následovat nejen ve vchodě č.6, ale i venku před domem.... Mně možná poškodí byt, ale vám všem v blízkosti udělá ze života peklo, budete se chtít odstěhovat a byt stěží prodáte za minimální cenu, protože s neukázněnými sousedy nechce nikdo žít..... Je mi líto, ale p.Procházka si neuvědomuje, co svým silně neuváženým jednáním způsobuje.
Apeluji na všechny obyvatele domu č.1021, jednejte, ptejte se, co p.Procházkovi tak vadí a jak lze tuto situaci vyřešit! Já jsem osobně několikrát zvonila u jeho dveří a nikdy neotevřel.....
Tuto výzvu dávám rovněž do kopie členům společenství vlastníků.
Děkuji předem za ochotu a vstřícnost. M.Pokorná
Přílohy
Dopis.jpeg
Pokorna

Re: Vchod č.6 - výzva pro obyvatele

Příspěvekod mtauf » 10 úno 2015 11:13

Paní Pokorná,
je mi líto, že máte problémy se se sousedem rozumně dohodnout. Ale nezlobte se, brát si za rukojmí ostatní obyvatele domu a vyhrožovat že "umístím do bytu arogantní a agresivní rodiny", je jednání na stejné úrovni, jakou popisujete.
Přeji Vám, abyste problém v brzké dobře vyřešila prostředky, které nenaruší soužití nás všech.

M. Taufer
mtauf

Příspěvekod Pokorna » 11 úno 2015 21:33

mtauf píše:Paní Pokorná,
je mi líto, že máte problémy se se sousedem rozumně dohodnout. Ale nezlobte se, brát si za rukojmí ostatní obyvatele domu a vyhrožovat že "umístím do bytu arogantní a agresivní rodiny", je jednání na stejné úrovni, jakou popisujete.
Přeji Vám, abyste problém v brzké dobře vyřešila prostředky, které nenaruší soužití nás všech.

M. Taufer

Pane Taufere,
jaké prostředky máte na mysli? Je fakt, že jsem si neuvědomila neochotu Čechů cokoli udělat pro dobro věci. Nejdřív musí vzniknout požár, pak se teprve dělají protipožární opatření.... Pokud přijdou stížnosti na nové nájemce, vězte, že jsem tomu chtěla zabránit včas.
Pokorná
Pokorna

Příspěvekod Karolina.36 » 11 úno 2015 21:35

Dobrý den, nejsem sice vlastník, ale žiji zde v podnájmu ve vchodě číslo 8, snad tedy nikomu nebude vadit můj příspěvek.
Myslím si ,že hlavní problém který zde v Herlíkovické je, je to jak jsou zde postavené domy, upřímně řečeno více odfláknuté stavby jsem ještě neviděla, v domech je slyšet úplně všechno, protože tyto stavby jsou takzvaně ušité režnou nití. Užívám byt v 1 patře, a světe div se v celem bytě mám pouze jednu zed, vše ostatní jsou jen duté náhražky, dokonce ani mezi námi a sousedy není skutečná zed, což mi příjde opravdu napováženou. Tím samozřejmě vznikají konflikty, jednomu vadí dupání, druhému praní, hluk atd, řešení to nemá žádné protože se s tím zkrátka nedá nic dělat. To že je v domě hluk tohoto typu by mi ani nevadilo, protože stejně tak jako já slyším sousedku strkat nabíječku do zásuvky, ve třetím patře kde jsou 2patrové byty slyším každé ráno dupot po schodech, slyší zase ostatní bežný hluk od nás, co mi ale opravdu vadí a považuji to za velkou bezohlednost a prominte mi ten výraz ,ale řekla bych až drzost je to, že někdo ve vchodech 1021 rekonstruoval byt před Vánoci a o Vánocích a to tak že běžela vrtačka a mlácení nepřetržitě od 7 hodin do 23 hodin tak, že jsme na sebe doma museli křičet ,abychom se vůbec slyšeli, po 2 dnech mě z toho již bolela hlava tak ,že jsem se rozhodla dotyčného najít, bohužel to nebylo ve vchodě číslo 8, nevím tedy ze kterého vchodu to šlo, ale rozhodně tento člověk zřejmě nemá mozek, protože aby takovýto kravál byl o Vánočních svátcích, a to i v brzkých ranních a poté i nočních hodinách považuji opravdu za skandální. Mám celkem náročnu práci a přes týden toho mnoho nenaspím, díky těmto lidem jsem se v prosinci ani jeden víkend nemohla vyspat, protože vrtačky jely od 7 hodin nepřetržitě, dále celodenní mlácení kladivem do pozdních večerních hodin. Dotyčný měl ostatním oznámit průběh rekonstrukce a rozhodně si na to měl vybrat jiný termín než Vánoce. Takže se dá říci ,že všechny problémy zde jsou je tom, že jsou lidé bezohlední a některým zase vadí uplně vše, takový lidé by ,ale měli bydlet někde na věnkově na samotě, těžko můžeme od místa kde je tolik bytu na jedné ploše očekávat naprostý klid.
Karolina.36

Příspěvekod Petr Váňa » 11 úno 2015 21:46

Dovolil bych si reagovat jen na jednu věc, stěny mezi byty vždy jsou cihlové příčky. Nejen podle dokumentace, ale přikládám jednu fotku z doby výstavby našeho domu, dělal jsem jí osobně, jsou tam vidět.
Příčky v bytě už jsou věc jiná, pokud si někdo nenechal dělat zákaznické úpravy, tak to jsou sádrokartonové příčky s výplní nějakou izolační vatou.
Přílohy
P6180005.JPG
Petr Váňa

Příspěvekod mtauf » 12 úno 2015 12:02

Pokorna píše:Pane Taufere,
jaké prostředky máte na mysli? Je fakt, že jsem si neuvědomila neochotu Čechů cokoli udělat pro dobro věci. Nejdřív musí vzniknout požár, pak se teprve dělají protipožární opatření.... Pokud přijdou stížnosti na nové nájemce, vězte, že jsem tomu chtěla zabránit včas.
Pokorná

Paní Pokorná,
možná jsem se špatně vyjádřil, takže jste mně nejspíš nepochopila. Má reakce pramení z faktu, že Váš požadavek (nikoliv prosba) o pomoc je rovnou doplněna výhrůžkou co se stane, pokud Vám nepomůžeme. Nedivte se pak, že takovéto jednání se některých lidí může dotknout.
mtauf

Zpět na Herlíkovická