Opět téma parkování v Herlíkovické

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Re: Opět téma parkování v Herlíkovické

Příspěvekod Petr Váňa » 02 čer 2017 15:17

Zábrany vjezdu na náměstíčko jsou opraveny. Pokud potřebujete klíče např. pro stěhování, jsou k zapůjčení u členů výboru společenství.
Petr Váňa

Příspěvekod Monika Gábrišová » 05 čer 2017 11:57

Petr Váňa píše:Zábrany vjezdu na náměstíčko jsou opraveny. Pokud potřebujete klíče např. pro stěhování, jsou k zapůjčení u členů výboru společenství.

Dobrý den,
prostřední závora už definitivně nebude obnovena? Teď je tam díky tomu volný průjezd.

Děkuji.
Monika Gábrišová

Příspěvekod Petr Váňa » 05 čer 2017 13:58

Dobrý den,

prostřední závora byla mechanicky více poškozena, takže jí odvezli na srovnání, brzy bude zpět.

Petr Váňa

Edit 15:30 už je zpět osazena.
Petr Váňa

Příspěvekod Monika Gábrišová » 05 čer 2017 15:38

Petr Váňa píše:Dobrý den,

prostřední závora byla mechanicky více poškozena, takže jí odvezli na srovnání, brzy bude zpět.

Petr Váňa

Edit 15:30 už je zpět osazena.

Tak to je výborná zpráva. Moc děkuji.
Monika Gábrišová

Příspěvekod mtauf » 08 lis 2017 23:56

Dovolím si opět rozvířit téma parkování.
Nedávno u nás byli na návštěvě známí a pochopitelně dostali za stěrač lístek s pozvánkou od MP. Nechci zde polemizovat co, kdo a proč (MP k nám prý jezdí pouze na základě hlášení), ale při komunikaci s policistou jsme se dozvěděli zajímavou informaci. Údajně není problém na naši pěší zónu umístit dodatkovou tabulku, že zákaz parkování neplatí např. od 19 do 07 hod. Prý dokonce tuto možnost diskutovali s místním úřadem, ale nebylo to realizováno, protože většina obyvatel našeho SVJ je proti!
Protože pro mně byla tato informace novinkou a na první pohled mi tento nápad připadá smysluplný, navrhuji zařadit tento bod na program nejbližší schůze SVJ. Zajímalo by mě, zda skutečně tuto možnost někdo s výborem projednával a kdo je ta většina obyvatel, kteří nesouhlasí. Jak jsem již psal, myšlenka mi připadá rozumná, vyřešilo by to občasné nebo noční parkování a da facto by se legalizoval aktuální stav.
mtauf

Příspěvekod Petr Váňa » 09 lis 2017 07:59

Dobrý den,

to co píšete není možné. Můžeme to zařadit na program schůze, to není problém, ale MČ nemůže změnit propozice naší komunikace. Jednou již hlasování o tomto problému proběhlo, diskuze byla "vášnivá" ale převážil názor zachovat pořádek a parkovat pod domem a ne mít z ulice jedno velké parkoviště.

A teď zlehka k tomu, proč zde žádná další parkovací místa nelze na udělat. Podél komunikace jsou soukromé pozemky, nájezdy výjezdy, hydranty, sběrné nádoby apod. Takže po celé délce nelze už nikam na veřejný pozemek přidat parkovací místa "mimo komunikaci". Co se týká míst na komunikaci, není pravda, že vozidla tam kde jsou "nepřekáží". Proto sem také MP jezdí. Např. jsme slepá ulice a proto musíme mít obratiště, to obratiště je konstruované pro třínápravové nákladní vozy, např. tedy svoz odpadu a hasiče, vozidla parkují v tomto obratišti téměř každý den a koledují si tak o nějaký ten škrábanec. A já osobně chci aby sem jezdili a odpad vyváželi. Nestačí je za to platit, ale musíme jim to také umožnit. Další vozidla parkují obvykle proti kolmým parkovacím místům. Za kolmým parkovacím místem má být volných 6m na výjezd a nájezd z tohoto místa! Takže žádná možnost jak se rozhodnout "že bychom chtěli" zde umístit další místa není, neumožňují to normy. Proto také byla ta pokusně tam namalovaná parkovací místa zrušena(ta proti výjezdu z garáží).
Dále tu máme frekventované výjezdy z garáží, nevím jestli si někdo uvědomuje, že zaparkováním proti tomu výjezdu zmenší ten prostor zde tak, že není prostor na to dělat "chyby" při výjezdu, protože kvůli špatně parkujícímu vozidlu tam není prostor na to řešit to vyhýbacím manévrem. Když tam zaparkuje dodávka, že zastíní zrcadlo, tak to je ještě lepší. A pak nastane zima, vyjet z těch nájezdů, které v poslední čtvrtině délky nejsou vyhřívané je pak ještě větší sranda.
Dále bych upozornil na to, že jsem osobně byl svědkem už dvou nehod které v důsledku špatně zaparkovaných vozidel vznikly, v obou případech to byly jen lehce promáčknuté plechy, ale to budeme vážně čekat na něco většího, aby to řidiči pochopili?
V neposlední řadě máme obytnou zónu, komunikace je určena i chodcům, vozidla tu nemají přednost, smí jezdit max. 20km/h a klidně si tu děti můžou hrát přímo na vozovce. Jediné co musí chodci a ty hrající si děti je nechat to vozidlo projet... Jaké to pro chodce je proplétání se v úzkém pruhu mezi špatně zaparkovanými vozidly a dalšími řidiči, kteří tu velmi často povolenou rychlost nedodržují...

Co se dá udělat pro parkování, tak máme tu dva "vraky" které na svém místě stojí déle jak rok a mají propadlou STK, už jsme je zkoušeli jestli nebudou označeny, ale bohužel zatím nesplňují kritéria pro vrak, takže nadále budou zabírat dvě veřejná parkovací místa.
Petr Váňa

Příspěvekod mtauf » 09 lis 2017 09:34

Právě proto jsem tam napsal to časové omezení. Čas jsem plácnul, klidně to může být od 22 do 05, kdy si tam děti asi nehrají. Také mi vadí, když nemohu z garáže vyjet nebo mi tam rok pžekáží nějaký vrak. Osobně mě nedostatek míst nepálí, parkovací stání koupeno mám, takže mého auta se to netýká. Takže vlastně jen lobuji za ty, kteří si místa nekoupili a za občasné návštěvníky.
Jestli se to projednávalo, tak se omlouvám, nějak jsem to nezaregistroval. Asi to byla ta jediná schůze, na které jsem za ta léta nebyl. Já se pamatuji jen na velkou diskusi, kdy se jadnalo o povolení parkování globálně, nikoliv o časovém omezení, jak navrhuje policie.
Jinak já jsem ten návrh MP popchopil takl, že by se na uvedené hodiny zrušil zákaz parkování v naší obytné zóně, jinak by všechna omezení zůstala v platnosti. Okolních pozemků by se to nijak nedotklo.
mtauf

Příspěvekod mtauf » 27 led 2018 20:11

Dovoluji si znovu apelovat na uživatele parkliftů pod blokem C,D. Prosím, parkujte tak, jak je uvedeno v manuálu, tj. motorem ke stěně! Znovu se mi stalo, že dvě auta na parkliftu byla motorem dopředu, hydraulika už parklift nezvedla (!) a já nemohl se svým autem na svůj parklift zajet. (Ano, skončilo to pokutou za parkování před domem, což mě fakt štve)
mtauf

Příspěvekod cibule » 18 dub 2018 11:46

Souhlasím s tím, že by měli obyvatelé zapřemýšlet o pronájmu či koupi parkovacích stání v parkliftech, kterých je podle nabídky ještě stále dost a byly pro účely komfortního bydlení vytvořeny. My osobně máme dvě, protože máme dvě auta a představa, že bych každý den sháněla legální místo k zaparkování mě děsí. Horší problém vidím u parkování návštěv, které k nám přijíždějí a krouží a hledají, protože legální místa jsou permanentně obsazená stálými obyvateli. Není ovšem zaručené, že když si pár lidí parklift přeci jen pořídí, jestli ta hrstka legálních míst zůstane volná, to si myslím, že asi ne, tudíž můj názor je vlastně zbytečný.
cibule

Příspěvekod majabel » 18 dub 2018 22:10

...Obzvlášť když jsou volná parkovací místa obsazená vrakem nebo autem, které někdo už několik let chce prodat, to zase štve mě...
majabel

PředchozíDalší

Zpět na Herlíkovická