Opět téma parkování v Herlíkovické

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Re: Opět téma parkování v Herlíkovické

Příspěvekod zvicina » 24 led 2015 14:00

Všem krásný den, mám námět na výměnu parkovacího sloupku směrem do náměstíčka. Sloupek zřejmě dosloužil ve smyslu zamykání, čehož bohužel někteří sousedi využívají k parkování (nikoliv krátkodobému) uprostřed bloku našich domů mezi stromy a lavičkami. Poslední dobou již nejen přes den, ale i přes noc. Schválně se večer podívejte do náměstíčka, skoro každý den tam nějaké auto auto stojí. Navrhuji výměnu sloupku, uzamčení vjezdu a tak jak to bylo na začátku klíče u správce a výboru pro zapůjčení na vyložení nákladu (stěhování apod.). Třeba s tímto názorem nebudu sám a výbor něco podnikne. Děkuji
zvicina

Příspěvekod majabel » 24 led 2015 22:17

Jednoznačně souhlasím. Jen vím, že ten zámek byl poškozen jedním z našich sousedů záměrně :-(
majabel

Příspěvekod Petr Váňa » 25 led 2015 12:00

Požádáme o opravu zábran MČ Praha 19, které patří tento pozemek i zábrany. Bohužel asi zábrany nezastaví bezohledné sousedy. Pro stěhování samozřejmě bude klíč k zapůjčení.
Petr Váňa

Příspěvekod zvicina » 25 led 2015 17:56

Děkuji p. Váňovi za rychlou reakci. A je potřeba mít přístup pro vozidla na náměstíčko ? Myslím opravdu potřeba tj. sanitky nebo hasiči. Pokud by to potřeba nebylo, pak by šlo náměstíčko uzavřít květináči, které jsou např. nad blokem E. Po pravdě teď jasně sanitka třeba projede, ale pokud by to bylo zamčené pak nevím jak záchranka bude shánět klíče :-( takže v podstatě stejná situace jako když to uzavřeme, ale chápu normy ... :-)
zvicina

Příspěvekod majabel » 25 led 2015 18:02

Záchranka má nohy a vozíky na kolečkách, toho bych se u nás nebála. Hasiči si také poradí.
majabel

Příspěvekod Petr Váňa » 21 kvě 2017 09:40

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že z náměstíčka se nám opět stává parkoviště a slušnost, která nějaký ten rok fungovala zase nefunguje, tak jako první krok dostanou provozovatelé vozidel na ně upozornění, pak bude následovat policie a nakonec asi necháme dát nějaké "zabetonované traverzy" jako zábranu vjezdu na náměstíčko.

Petr Váňa
Petr Váňa

Příspěvekod majabel » 21 kvě 2017 20:17

Naprosto souhlasím, když jsem jednou slušně upozornila na zákaz parkování lidi, kteří stáli u auta a povídali si (dospělí!!) s místním ze vchodu 14, dočkala jsem se obvyklého - o co vám jde, asi nemáte co dělat, to jsou dneska nesnášenliví debilové... Takže si myslím, že nějaký papír na skle těžce odignorují. Ale šanci dostali...MBel
majabel

Příspěvekod jar.vos » 29 kvě 2017 23:16

Koukám, že se s parkováním pohoršují stále stejní lidé, tedy z mého úhlu pohledu ti, kteří "strčí svoje autíčko do kapsy", poraďte mi, jak mám nacpat do parkliftu v našem slavném podzemí auto o váze 1,8 tuny a délce 4,8 m?
Já osobně si myslím, že by se měli zamyslet ti, kteří tu parkují 2-3 auta, takže manželka šup s tím do podzemí, manžel to nechá venku, nebo naopak, a služební taky venku...tedy mně osobně firemní auta dost pijí krev, zejména dodávky, zabírají totiž hodně místa, a taky bezohlední řidiči, kteří zaberou dvě parkovací místa, nebo taky ti, kteří odstaví auto, sundají značky a tváří se, že se jich to netýká...
jar.vos

Příspěvekod Petr Kovarik » 30 kvě 2017 00:45

Jar.Vos: To je teda názor. Pokud má někdo soukromé stání, může si ho využívat jak chce. Pokud využívá obecné stání, platí princip "kdo dřív přijde, ten dřív mele". Každý přitom může mít tolik automobilů, kolik chce. Vám také nikdo nezakazuje mít automobil o hmotnosti 1,8 tuny a délce 4,8 metru. Vůbec nerozumím tomu, proč tady takovými argumenty obhajujete parkování v zákazu parkování??? To je jak tvrdit, že když nemáte v bytě dost místa na to nechat tam přespat kamarády či rodinu, tak je necháte spát ve spacáku v domě na společné chodbě, ve sklepě nebo před domem. Možná to tak ale děláte, nevím...
Kupte si garáž, menší auto, nebo jezděte dříve z práce... Tohle jsou argumenty, jak z jiného světa...
Petr Kovarik

Příspěvekod majabel » 30 kvě 2017 15:00

Ani, rozčiluji se já, která mám pakrlikft. Auto kupuji tak, aby se mi do spodního parkliftu vešlo. S manželem jezdíme MHD - já vlakem, on na kole + tram+metro. Máme jen jedno auto. Není mi jedno, že před výjezdem z garáže stojí vrak, jehož majitel je policii ČR známý, ale "nehlásí se k němu". Vadí mi, že se parkuje na náměstíčku, které prostě NENÍ k tomu určeno, s oblibou se autem zaparkuje před východem ze vchodu nebo někdo má ze vé předzahrádky výhled na kapotu náklaďáku, někdo zaparkuje v průjezdu tak, že tudy neprojede kočár. To fakt ne. Když někdo potřebuje stěhovat, tak je to zcela jiná situace. Jenže jsme v Čechách, kde každý hledá, jak zákony obejít. Howgh!
Marie Belejová
majabel

PředchozíDalší

Zpět na Herlíkovická