Opět téma parkování v Herlíkovické

Moderované fórum pro věcně související témata k SVJ a celkově provozu Herlíkovické 1021.

Opět téma parkování v Herlíkovické

Příspěvekod Rita Nej » 17 dub 2011 18:08

Protože se veškeré volné plochy v okolí našich domů stávají spíše parkovištěm, než obytnou, lidem přívětivou zónou, ve spolupráci s místním úřadem budeme svolávat místní šetření za účasti zástupců radnice a všech dotčených SVJ na téma parkování na našem sídlišti. Protože výbor je volený orgán a musí zastávat názory většiny, otevírám toto téma. Jaký je váš názor?
Můj názor je, že je stále v sídlišti dost míst v krytých garážích, excon aktuálně má v prodeji cca 27 garážových míst (část pronajímá), plus nabídka soukromých vlastníků, tak není důvod, aby stálí obyvatelé této lokality nechávali svoje auta všude možně i nemožně. V obytné zóně platí pravidla, že auta mohou parkovat pouze na místech pro ně vyhrazených. Není důvod hledat jiná místa v prostoru sídliště na zlegalizování parkování aut venku, když je stále ještě dost míst uvnitř!
Rita Nej

Re: Opět téma parkování v Herlíkovické

Příspěvekod mtauf » 18 dub 2011 10:34

Souhlasím! Většinou bývám dost tolerantní, ale auta u výjezdu z našich garáží bývají zaparkována tak bezohledně, že mám se svým poměrně velkým vozem problém z garáží vyjet. Dokud však bude MP dávat jen lístěčky za stěrače, nic se nezmění, chce to řešit razantněji.
mtauf

Příspěvekod zvicina » 18 dub 2011 11:49

Nekonečný příběh, tak krátce - jsem pro další řešení a dostaňme auta pod zem ! Souhlas, že lístky za stěračem to nepůjde. Zodpovědní (radnice, městská policie) by měli navrhnout jaké mají další nástroje (odtah, botičky, nákup pozemku od Exconu a vybudování parkoviště u odbočky ze silnice...).
zvicina

Příspěvekod pfl » 18 dub 2011 12:32

Souhlas!
Pavel Flusek
FII - Herlíkovická 18
pfl

Příspěvekod Mischam » 18 dub 2011 20:13

Já jsem teda pro variantu od do. Například od 20 hodin do 7 hodin parkování povoleno. To nemůže vůbec nikomu vadit. Nebo parkování na určitou dobu, třeba maximálně 15 minut. Mám garáž, ale přeci furt nebudu zajíždět, pokud si chci odnést nějaké věci a zase odjet, popřípadě odjet do třeba těch 15 minut. Celodenní stání se mě taky nelíbí, je to tam pak nepřehledné, hlavně po zkušenosti ze zimy - chodci versus řidiči. No ale myslím, že stačí chvilku počkat a budem všichni auta prodávat a chodit pěšky. Za dnešní cenu benzínu a nafty je luxus jezdit.
Mischam

Příspěvekod Rita Nej » 18 dub 2011 21:37

s tím, že zde není možné zaparkovat právě na tu krátkou dobu, na vyložení nákladu, nákupu, mě taky vadí. Časové omezení s povolením parkování jen přes den mi příjde právě kontraproduktivní v tom, že přes den tady běhají děti, a ta auta je ohrožují. Ne každý jezdí v obytné zóně krokem, a napadne ho, že parkující auta zabraňují výhledu. Rychlost se dá omezit zpomalovacími pruhy, již o ně máme zažádáno. Lístečkům za stěračem se většina lidí vysměje, pak mě napadlo zdůraznit zákaz stání vodorovným značením. Do některých prostor se dají dát třeba velké květináče, které zamezí zaparkování.
Narážíme pořád dokola na ten samý problém. Po ostatních vyřadujeme jejich povinnosti, hájíme svá práva, ale když se má někdo přizpůsobit, tak akorát hodí patkou, že si to stejně udělá jak on chce, a co si kdo vymůže. Ostatní psi mají hovna velká, ten jejich pán je ale prasátko že to neuklidí, ale náš Bobíček má jenom bobečky, to se ztratí ... Klasika. Ale třeba někoho něco napadne, třeba pánové z úřadu příjdou s některým řešením, co umožňuje legislativa. Jen musíme my říct, co chceme.
Rita Nej

Příspěvekod Petr Váňa » 19 dub 2011 12:55

To Mischam, ad parkovani pres den, nebo na kratsi dobu "to nikomu nemuze vadit" zalezi kde...
Muj problem je ze tyto parkujici vozidla mi brani ve vyjezdu, nebo vjezdu na muj pozemek a v ten moment, kdyz potrebuji nekam jet nebo zajet je mi uplne fuk jestli je den noc, a nebo si jen majitel vozidla odskocil, me OMEZUJE :(
Takze za me jednoznacne vyresit nejlepe mechanickymi zabranami.

Ale trosku obecne(objektivne):
1. Mame tu obytnou zonu. Nelze to zmenit, vozovka nema parametry na to aby se daly pridelat chodniky, zmenit povrch(ono zalezi take na umisteni siti pod vozovkou) vsechny pozemky okolo maji ruzne majitele. Takze zmena z obytne zony je v soucasne dobe nerealna.
2. Obytna zona neni pro Herlikovickou uplne vhodna a nedostatek volnych parkovacich mist je jen vrcholem, duvod proc neni pro nasi ulici vhodna je jednoduchy, pocet obyvatel, zkratka pokud je v herlikovicke (pocitajic i prvni barak co ma z teto ulice vjezd) tak je to nejakych cca 18vchodu(pokud pocitam dobre) tedy cca 270 bytovych jednotek. To je na obytnou zonu tohoto druhu prilis velka zatez.
3. Obytna zona ma dve zakladni idei (dane i normou) a to je:
a) prevladajici pobytova funkce nad dopravni
b) stavebne technicke upravy, ktere smeruji k bodu a
Ani jeden z techto bodu neni v Herlikovicke splnen, podle normy se jedna spis o beznou komunikaci na ktere je jeden zpomalovaci prah a chybejici chodnik, k tomu jak ma podle norem vypadat obytna zona to ma hodne daleko. Pokud se o to nekdo zajima doporucuji CSN pro stavbu mistnich komunikaci a TP103(pozor oboje je pouze placene).
4. Excon velmi pravdepodobne neproda, ani neda pozemek u trati, jako stavebni s prislusenstvim ma daleko vetsi cenu nez jako "parkovaci" pozemek, zhorsovalo by to i prodej zbytku pozemku, navic ma v prodeji dostatek parkovacich mist v domech, bylo by to pro ne tedy kontraproduktivni.
5. Mozne vytvoreni parkovacich mist na telese vozovky (toto je zaroven vice mene i popis kde "vadi/nevadi" stani). Pokud to vezmeme od konce slepe ulice, jsou zde kolma stani, pak ty ctyri "nove" vytvorena mista na vozovce(ty jsou z meho pohledu OK), pak vyjezd z garazi, obratiste (u kontejneru kde se otaci napr. popelarsky vuz), mala slepa cast smerem k namesticku U, zde jsou parkovaci mista, pak opet kolma parkovaci mista, vyjezd z garazi, dalsi kolma parkovaci mista, vyjezd z dalsich garazi, zpomalovaci prahy, krizovatka. Prostor pro dalsi parkovaci mista na vozovce tu neni. Kdekoliv auta zde zaparkuji tak nekomu prekazi, ve vjezdu, vyjezdu, popelarum, kocarkum, bezpecnosti, postakovi atd... Diskuze nema prilis smysl proste to tak je, vozovka predevsim svou siri nebyla k tomuto konstruovana, nepocitalo se s tim ze by tu vozidla parkovaly.
Petr Váňa

Příspěvekod Gara » 19 dub 2011 14:10

Nevím, proč je tady tolik psaní k tématu parkování. Jednoduše sehnat podle vyhlášky od policie nebo jiných orgánů, jak je možné donutit parkující auta venku (botičkou...), aby parkovala na určených místech a tím to končí. Jelikož je málo místa a ta možnost parkovat venku není velká, musí si řidiči poradit a hledat povolené stání. A těch je dost, bohužel za peníze. Ale pokud mají peníze na auto, asi budou mít i na pronájem nebo koupi park. stání. V rámci auta musí platit zákonné pojištění, zimní kola, lékárničku, tak si k tomu přidají i parkování. Pokud už nemají peníze, auto můžou prodat, nikdo je nenutí jezdit autem. Navíc mi přijde jako luxus, aby rodina měla dvě auta. Musí se přizpůsobit podmínkám, jako se přizpůsobujeme vlaku, malým prostorám v kočárkárnách, v minibytech bez sklepů atd. Třeba v našem vchodě rodina v přízemí dává své dva kočárky a dětské kolo pod schody a ne do tomu vhodných prostor. Že by málo místa tam i tam ??? Nelíbí se mi to, ale vzhledem k autům je to minimální problém..... Prostě přizpůsobit se stávajícím podmínkám musíme všichni, je to nefér vůči těm slušným a platícím obyvatelům.
Gara

Příspěvekod David Lorenc » 19 dub 2011 20:59

Gara píše:Nevím, proč je tady tolik psaní k tématu parkování. Jednoduše sehnat podle vyhlášky od policie nebo jiných orgánů, jak je možné donutit parkující auta venku (botičkou...), aby parkovala na určených místech a tím to končí. Jelikož je málo místa a ta možnost parkovat venku není velká, musí si řidiči poradit a hledat povolené stání. A těch je dost, bohužel za peníze. Ale pokud mají peníze na auto, asi budou mít i na pronájem nebo koupi park. stání. V rámci auta musí platit zákonné pojištění, zimní kola, lékárničku, tak si k tomu přidají i parkování. Pokud už nemají peníze, auto můžou prodat, nikdo je nenutí jezdit autem. Navíc mi přijde jako luxus, aby rodina měla dvě auta. Musí se přizpůsobit podmínkám, jako se přizpůsobujeme vlaku, malým prostorám v kočárkárnách, v minibytech bez sklepů atd. Třeba v našem vchodě rodina v přízemí dává své dva kočárky a dětské kolo pod schody a ne do tomu vhodných prostor. Že by málo místa tam i tam ??? Nelíbí se mi to, ale vzhledem k autům je to minimální problém..... Prostě přizpůsobit se stávajícím podmínkám musíme všichni, je to nefér vůči těm slušným a platícím obyvatelům.

Ono je vlastně všechno jednoduché... represe represe a represe, zakažme, zrušme, nařiďme, kontrolujme... a to že je tady 260 bytových jednotek a k tomu 25 volných venkovních parkovacích stání je vlastně taky v pořádku! Problém si tady způsobujeme všichni navzájem, mě už to vážně nebaví. Pejsek štěká..., auta parkují..., sousedi chodí pozdě domů a hlučí nebo naproti v domě mají diskotéku... atd atd atd....

Nezlobte se na mě milá Garo, ale prohlédl jsem si Vaše reakce za poslední měsíc... Existuje vůbec něco v naší komunitě co Vám nevadí či Vás nijak neobtěžuje??? Nebylo by vhodnější byt prodat, koupit samotu u lesa a žít si v pohodě bez dupajících podpadků, slečny vracející se z "flámu"? Nebo unaveného pracanta vracejícího se ze služební cesty - kterého po X nacestovaných km nenapadne nést 20kg kufr v ruce? Bez otravně štěkajících psů nevychovaných páníčků? Bez nočního hluku? A naposled, bez bezohledných sousedů parkujících kočárek v přízemí pod schody??? Já Vás obdivuju... jak tohle všechno zvádáte... jak v tomhle prostředí dokážete žít???

Nebylo by nám všem lépe, kdybychom se zabývali skutečně důležitými věcmi?
Hezký večer a usmějte se občas na svět:-)
David Lorenc

Příspěvekod Gara » 20 dub 2011 08:28

Nezlobte se na mě milá Garo, ale prohlédl jsem si Vaše reakce za poslední měsíc... Existuje vůbec něco v naší komunitě co Vám nevadí či Vás nijak neobtěžuje??? Nebylo by vhodnější byt prodat, koupit samotu u lesa a žít si v pohodě bez dupajících podpadků, slečny vracející se z "flámu"? Nebo unaveného pracanta vracejícího se ze služební cesty - kterého po X nacestovaných km nenapadne nést 20kg kufr v ruce? Bez otravně štěkajících psů nevychovaných páníčků? Bez nočního hluku? A naposled, bez bezohledných sousedů parkujících kočárek v přízemí pod schody??? Já Vás obdivuju... jak tohle všechno zvádáte... jak v tomhle prostředí dokážete žít???

Nebylo by nám všem lépe, kdybychom se zabývali skutečně důležitými věcmi?
Hezký večer a usmějte se občas na svět:-)[/quote]

Já se na svět usmívám neustále, tomu věřte! Ovšem také se snažím být tolerantní k sousedům. Držím se hesla, "co nemáš rád, nedělej druhým". Ani hudbu si v noci nepustím nahlas o luxování se vůbec nezmiňuju.... Pokud ale Vám uvedené problémy nevadí - ani jeden z nich - tak jste zřejmě stejně bezohledný, jako pár dalších jednotlivců.... Je mnoho věcí, které se mi líbí, buďte v klidu. A co se týká stěhování, asi nebudu jediná nespokojená, když právě již zmiňovaná rodinka s kočárky pod schody se rozhodla vystěhovat... a těch prodejů bytů je stále více!
Gara

Další

Zpět na Herlíkovická