Neoprávněné parkování

Volné fórum, pro bavení o všem co vás napadne. Sem budou přesunuty příspěvky z moderovaných témat, které tam nepatří.

Neoprávněné parkování

Příspěvekod mtauf » 10 bře 2017 21:19

Zajímalo by mě, co za hulváta s modrou Hondou Accord 6B9 7364 se snaží parkovat v garáži pod blokem C. Během dvou dnů zkouší parkovat už na třetím místě a snaží se najít místo, kde zrovna majitel nemá auto. Takovéto jednání považuji za nebetyčnou drzost a prosím majitele, aby auto přeparkoval na místo které mu patří nebo ať opustí prostory garáží.
mtauf

Re: Neoprávněné parkování

Příspěvekod Petr Váňa » 10 bře 2017 21:54

Pravidlo je jednoduché, všechny parkovací místa mají majitele, takže pokud nejsem vlastník daného místa, nebo nemám s vlastníkem dohodu či smlouvu, tak prostě nemám v garážích co dělat.
Petr Váňa

Příspěvekod mtauf » 11 bře 2017 14:12

Ano, přesně o tom je můj příspěvek. Toto auto nejprve parkovalo na mém místě, pak na místě sousedky a nyní pod námi. A protože na majitele nikdo z nás nemá kontakt, jsme to my, kdo porušují p4edpisy a parkují venku na zákazu. Pokud víte, jak tuto situaci řešit, rád se poučím. Zatím východisko nevidím.
mtauf

Příspěvekod Petr Kovarik » 12 bře 2017 14:38

Dobrý den, já vidím tyto varianty:

a) Dát mu za stěrač upozornění, v němž popíšete situaci a požádáte dotyčného o dodržování pravidel s výhružkou, že příště zavoláte policii ČR
b) Zkusíte zavolat na ČSOB Pojišťovnu, u níž je vozidlo o této SPZ pojištěno a sdělíte, že potřebujete hovořit s vlastníkem a jestli na něj nemají kontakt - podle mne Vám jej jako někomu, kdo se snaží odvrátit škodu na vozidle způsobenou například vandalstvím předají
c) Zavoláte Policii ČR, že na Vašem parkovacím místě stojí neoprávněně jiný automobil a požadujete jej odtáhnout.

Petr Kovařík
Petr Kovarik

Příspěvekod mtauf » 12 bře 2017 22:04

a) po každém upozornění se přesunul na nejbližší volné místo
b) pojišťovna kontakt neposkytne
c) tomu jsem se chtěl vyhnout a silně pochybuji, že z našich garáží bude PČR někoho odtahovat
mtauf

Příspěvekod Petr Kovarik » 12 bře 2017 23:50

Tak si kupte botičku, namontujte mu ji a dejte mu za stěrač vizitku. Určitě se ozve. :lol:
Petr Kovarik

Příspěvekod majabel » 14 bře 2017 19:38

Je to nový nájemník, bydlí ve 12, parklift má pronajatý s bytem - č 67. Na dotaz, kde parkoval dosud, mi odpověděl, že různě, protože nevěděl... že to nebylo schválně... Potkali jsme se dneska večer v garáži.

Mimochodem, kdy se zbavíme toho vraku, který už několik měsíců ztěžuje výjezd z garáže C-D? Nemá ani stěrače, tudíž ani pokuty neplatí...???
marie
majabel

Příspěvekod Petr Váňa » 15 bře 2017 07:33

Bohužel legální cestou se toho vozidla před garážemi nejde jednoduše zbavit. Řešení už dávno postoupilo do správního řízení, ale to nám fakticky nijak nepomůže, to že bude vlastník "možná" pokutován. Protože vozidlo je psané na firmu. Z hlediska platných norem(resp. jejich posouzení danými lidmi) se ale stále nejedná o vrak ani nepředstavuje překážku v provozu a tak se nám nedaří se ho zbavit.
Petr Váňa

Příspěvekod mtauf » 15 bře 2017 15:01

O tomto Peugeotu je zmínka i na webu našeho MÚ se závěrem, že se s ním nedá nic dělat. Na tento příspěvek jsem posílal komentář, bohužel nikomu z MÚ nestál za jakoukoliv reakci. Naštěstí období kluzkých vozovek už skončilo, takže snad nehorí, že bychom se při výjezdu z garáže "potkali" s jiným autem. Tedy pokud tam ten Peugeot nebude stát ještě v prosinci.
mtauf

Zpět na Komunita Herlík