Železniční zastávka Nouzov

Volné fórum, pro bavení o všem co vás napadne. Sem budou přesunuty příspěvky z moderovaných témat, které tam nepatří.

Železniční zastávka Nouzov

Příspěvekod Petr Váňa » 13 dub 2013 19:19

Pro informaci všem, dnes jsem na diskuzním fóru MČ Praha 19 našel zajímavý odkaz k možné železniční zastávce v naší oblasti.
Odkaz vede na web mojecakovice:
http://mojecakovice.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=196:metropolitni-zeleznicni-linka&catid=45:nase-clanky-v-casopisu-u-nas-v-cakovicich&Itemid=105
Petr Váňa
 
Příspěvky: 508
Registrován: 06 čer 2008 15:56
Bydliště: DII - 1021/10

Re: Železniční zastávka Nouzov

Příspěvekod vladislav.cerny » 18 dub 2013 12:07

V ROPIDu se rodí všelijaké myšlenky ... V rámci Prahy je snaha zavést železniční "městské linky", ale přirovnání k S-Bahnu vůbec nesedí. Ten má svoje oddělené koleje a nástupiště a nic jiného než soupravy S-Bahnu po nich nejezdí. V Praze se městské linky budou muset o koleje dělit s mnoha jinými vlaky a v řadě případů to budou vlaky vyšší důležitosti. První vlaštovkou tohoto typu je linka Roztoky - Libeň - Hostivař. Já osobně pro navrhovanou změnu nejsem, protože ty vozy s dieselovým pohonem, co tu jezdí, tu sice nebudou na věky, ale mají ještě nějakou životnost před sebou a nemají kotoučové, nýbrž špalkové brzdy, což znamená skřípění při každém brzdění. Zastávky by nově byly asi 1,3 km od sebe, to se vlak sotva stihne rozjet na traťovou rychlost a už zase brzdí. U současné zastávky je sice malý prostor, ale přece jenom tam je možné zaparkovat nebo i auto nechat. U nových zastávek to asi možné nebude. Ale hlavně na jiných příkladech vidíme, že se o zastávkách hovoří 15-20 let a stále nejsou, takže asi můžeme být v klidu. Obce je sice chtějí, třeba jsou i v územních plánech, ale financovat jejich stavbu už nikoliv. A dráha - jmenovitě SŽDC - prašule taky nemá. Zdraví V. Černý
vladislav.cerny
 
Příspěvky: 108
Registrován: 23 črc 2008 16:09
Bydliště: Herlíkovická 16

Re: Železniční zastávka Nouzov

Příspěvekod papi » 26 črc 2014 12:03

Ta železniční zastávka Nouzov by možná byla další vhodnou dopravní možností vedle busu, jak se pro nás z Herlíkovické dostat rychleji do centra Prahy. Určitě by byla na znamení a vlaky co by kolem nás jezdily budou také již na lepší technické úrovni, aby nás jejich hluk (brzdění) tak nerušil.
papi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2014 10:41

Re: Železniční zastávka Nouzov

Příspěvekod papi » 14 úno 2015 09:43

Uvažovaná železniční zastávka Nouzov nebude realizována při ulici Semilská, jak je uvedeno v odkazu výše - viz web: mojecakovice - mapka možné realizace železničních zastávek, ale dál do Kbel, při ulici Jilemnická (nedaleko přejezdu), těsně na severu našeho parkového valu v Herlíkovické - za naším sportovním hřištěm. Věřím, že se plánovaná realizace železniční zastávky Nouzov brzy uskuteční a obohatí nám všem dopravní obslužnost naší oblasti Pod Nouzovem - Herlíkovická.
papi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2014 10:41


Zpět na Komunita Herlík

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron