Pozemek u trate

Volné fórum, pro bavení o všem co vás napadne. Sem budou přesunuty příspěvky z moderovaných témat, které tam nepatří.

Re: Pozemek u trate

Příspěvekod jaro » 25 čer 2009 09:33

Dana Sklenářová píše:Že tam bude Albert nám v neděli potvrdili ti chlapi, co se tam motaj + že tam bude i restaurace. Mňam

Prima zprava...

Nemate nekdo info co bude v tom podchodu pod Eckem?
jaro

Příspěvekod Gara » 25 čer 2009 09:33

Od Jana: Je fakt, že některá menší města těsně za hranicí Prahy jsou na tom v tomto ohledu lépe než my v Praze.
Od Petr Váňa: ("jaro") Proc smolika - ja jsem rad ze tam nic neni :)
Smolika protoze sice bydlime v praze, ale obcanska vybavenost a dopravni dostupnost (mhd) si nezadaji s kdejakou vetsi vesnici... Uprime nemit auta tak jsme tu... Ani navstevy sem nechtej moc jezdit, kvuli spatne dopravni dostupnosti a ti co maj auto zase kvuli nemoznosti sluzne nekde v ulici zaparkovat... Nekdo ale naopak preferuje jine hodnoty, to neni vubec nic proti.

Docela se divím, jak jsou někteří obyvatelé Herlíkovické nespokojení! Není tu koloniálek, potraviny, mhd nejezdí často, hluk vlaků, letadel.... vše jste věděli dopředu a přesto jste se rozhodli tady žít! Proč jste se sem tedy stěhovali? Nyní tady čtu samé výhrady, např. bez auta jsme v pr... ? Já jsem spokojená, i tolerance lidí se zlepšila, nákupy lze přece řešit cestou z práce. Plno lidí takto funguje a daleko starších, tady bydlí většinou mladí lidé....
Gara

Příspěvekod Petr Váňa » 25 čer 2009 10:39

Gara píše:Docela se divím, jak jsou někteří obyvatelé Herlíkovické nespokojení! Není tu koloniálek, potraviny, mhd nejezdí často, hluk vlaků, letadel.... vše jste věděli dopředu a přesto jste se rozhodli tady žít! Proč jste se sem tedy stěhovali? Nyní tady čtu samé výhrady, např. bez auta jsme v pr... ? Já jsem spokojená, i tolerance lidí se zlepšila, nákupy lze přece řešit cestou z práce. Plno lidí takto funguje a daleko starších, tady bydlí většinou mladí lidé....

Vzdyt ma kazdy pravo na svuj nazor, ne? Pokud jste se vsim spokojena tak vam to preji. Je ke skode kbel a ne me, ze naprostou vetsinu svych zivotnich aktivit musim resit jinde a sem chodim jen prespavat... A k nazoru ze jsme to vedeli dopredu, dopredu jsme take vedeli ze vedle naseho baraku ma primo stat centrum sluzeb, ze... A rad bych vedel kdo sem nesel bydlet z urciteho kompromisu, ale skutecne si pral bydlet presne tady :) treba vetsina, ja nevim?
Petr Váňa

Příspěvekod Jana » 25 čer 2009 10:52

Napsal jste to přesně. U mě to například kompromis byl, docela dlouho jsem se rozmýšlela – a dnes bych volila jinak. Navíc naše firma se má koncem léta stěhovat z centra Prahy směrem k úplně opačnému konci, než jsou Kbely, takže pro mě se situace zhorší.
Petr Váňa píše:Vzdyt ma kazdy pravo na svuj nazor, ne? Pokud jste se vsim spokojena tak vam to preji. Je ke skode kbel a ne me, ze naprostou vetsinu svych zivotnich aktivit musim resit jinde a sem chodim jen prespavat... A k nazoru ze jsme to vedeli dopredu, dopredu jsme take vedeli ze vedle naseho baraku ma primo stat centrum sluzeb, ze... A rad bych vedel kdo sem nesel bydlet z urciteho kompromisu, ale skutecne si pral bydlet presne tady :) treba vetsina, ja nevim?
Jana

Příspěvekod Gara » 25 čer 2009 15:54

Petr Váňa píše:
Vzdyt ma kazdy pravo na svuj nazor, ne? Pokud jste se vsim spokojena tak vam to preji. Je ke skode kbel a ne me, ze naprostou vetsinu svych zivotnich aktivit musim resit jinde a sem chodim jen prespavat... A k nazoru ze jsme to vedeli dopredu, dopredu jsme take vedeli ze vedle naseho baraku ma primo stat centrum sluzeb, ze... A rad bych vedel kdo sem nesel bydlet z urciteho kompromisu, ale skutecne si pral bydlet presne tady :) treba vetsina, ja nevim?

Podle mě ostatní nevyjadřují názory ale stížnosti. Zároveň myslím, že životních aktivit je tu dost. Záleží na náročnosti druhých, asi jsem skromnější. Bydlení o kompromisu určitě je - u mně byl jen finanční. S okolím, MHD a obč. vybaveností ve Kbelích jsem opravdu spokojená.
Gara

Příspěvekod Jana » 25 čer 2009 18:03

Stížnosti neboli názory na to, co se komu nelíbí, jsou přece také názory. A stejně hodnotné jako ty, co se komu líbí. Kdybychom měli považovat za názory jen hodnocení kladná, tak bychom se mohli dostat do doby, kdy tu vládla ta "jediná správná strana", která také uznávala jen ty jediné své "správné" názory, a pokud se někdo opovážil myslet a vyjadřovat jinak, mohl být onou stranou také zavřen do vězení. Takže buďme rádi, že dnes můžeme své názory vyjadřovat svobodně. Tím, že budu jenom kladný, se nikam moc neposunu, naopak kolo dějin většinou posunuli vpřed ti "rebelující", ti odlišní, jinak smýšlející, jinak jednající, vynalézající nové atd. Já osobně za jednu z nejdůležitějších životních aktivit považuji práci, díky níž zde vůbec mohu žít. Jenže do ní musím dojíždět do úplně jiné části Prahy; opravdu nevím, kde bych se svou specializací a praxí hledala práci ve Kbelích či okolí. Navíc v dnešní době. Co se týče služeb, je to podobné, nákupy jakbysmet, odborné lékaře mám v různých koutech hlavního města a nemíním je měnit, jelikož jsem s nimi spokojená; jenom praktickou lékařku jsem si zařídila zde, protože dosud jsem ji měla dokonce mimo Prahu. Co se týče kompromisů, které jsem tehdy při hledání nového bydlení řešila, finance tu také hrály určitou roli, i když moje finanční poradkyně ze stavební spořitelny mi říkala, že si na základě vypočítaného průměrného platu od zaměstnavatele můžu dovolit i o něco dražší byt. Jenže já se bála víc riskovat. Na vlastní bydlení jsem svým způsobem i spěchala, jelikož v nájemním domě, kde jsem bydlela, byly značné problémy: dům patřil soukromému majiteli, který se chtěl všech nájemníků za každou cenu zbavit, jejich příbytky obratem proměnit v nebytové prostory a ty pronajmout za exkluzivní nájemné. Tedy jsem si tam v posledních několika letech nezažívala nic pěkného a příjemného. Svou roli přitom hrál i čas. No, mohu to tu třeba nakonec brát jako tzv. startovní byt a do budoucna se zařídit jinak, ještě se uvidí, jak se budou věci dále vyvíjet. Ale nechci být jen negativní, občas mě tu potká i něco pozitivního, například dnes jsem našla ve schránce nový předpis záloh – a těch několik stovek, které odteď měsíčně ušetřím, mi přijdou k duhu.
Gara píše:Podle mě ostatní nevyjadřují názory ale stížnosti. Zároveň myslím, že životních aktivit je tu dost. Záleží na náročnosti druhých, asi jsem skromnější. Bydlení o kompromisu určitě je - u mně byl jen finanční. S okolím, MHD a obč. vybaveností ve Kbelích jsem opravdu spokojená.
Jana

Příspěvekod vladislav.cerny » 29 čer 2009 17:21

[quote="Petr Váňa] ... A rad bych vedel kdo sem nesel bydlet z urciteho kompromisu, ale skutecne si pral bydlet presne tady[/quote]
Dobrý den. Kompromisy člověk dělá pořád, ale pokud to nebyla jen řečnická otázka, tak vám rád odpovím. My jsme si Kbely vybrali dosti cíleně a jsme tu spokojeni troufám si tvrdit více, než bychom byli ve Vinoři nebo rušných Čakovicích, kde jsme se o developerské aktivity také zajímali. Vlaky, letadla nevadí, týdenní nákup obstaráme v Bille... Bez ironie - vy jste se, pane Váňo, při výběru lokality bydlení skutečně spolehnul na to, že tu má být nějaké středisko služeb? Jinak ještě k vlakům - s elektrifikací tratě tady kvůli křížení s letištní drahou kbelského letiště počítat nemůžeme...
Zdraví Černý
vladislav.cerny

Příspěvekod Rita Nej » 29 čer 2009 21:39

vladislav.cerny píše:[

Přiznávám, že Kbely miluju! Bydlela jsem tu od roku 2000, a až na drobnou epizodu na Praze 4 mě to opět táhlo do Kbel. Praha 4, super lokalita (prý), ale i na bus i do obchodu se muselo kus pěšky, a nebo popojet, na metro bylo dál než tady, a autobus jezdil tak nějak podobně. O Kbely se starosta skvěle stará, je to taková příjemná víska, když jsem se sem nastěhovala, tak nikdo nechtěl věřit, že je to v Praze.
Rita Nej

Příspěvekod Jana » 29 čer 2009 22:02

Můj vztah ke Kbelům je stále víceméně neutrální, nikdy předtím jsem tu nebyla. Důvody, proč jsem tu, jsem snad aspoň zčásti výše popsala, byl to prostě kompromis, nic jiného. Pro mě to byla na jedné straně změna výrazná, na druhé straně ani ne. Výrazná proto, že jsem léta bydlela na Smíchově, kde jsem měla všechno doslova u ruky: obchody, veškeré služby, blíže všechny lékaře, člověk se odtud všude pohodlně dostal (autobusy MHD, tramvaje, blízká stanice metra, ale i autobusové nádraží, které též hojně využívám, vlakové nádraží, navíc metrem blízko na další autobusová a vlaková nádraží), snadná a časově nenáročná doprava do práce, ať jsem pracovala kdekoli. Nevýhody: větší hluk z ulic a černý prach a v neposlední řadě majitel domu a méně kvalitní bydlení. A taky radnice tamní městské části, která je nevalně proslulá. Zde ve Kbelích si myslím, že městský úřad funguje dobře. Méně výrazná změna z toho důvodu, že na skutečném (středočeském) venkově jsem vyrostla a stále tam pravidelně jezdím za jedinečným klidem.
Jana

Příspěvekod Petr Váňa » 30 čer 2009 07:06

vladislav.cerny píše: Bez ironie - vy jste se, pane Váňo, při výběru lokality bydlení skutečně spolehnul na to, že tu má být nějaké středisko služeb?
Zdraví Černý

My uz predtim bydleli ve kbelich (zhruba nekde u centra) takze jsem "presne" vedel kde budu bydlet, a mate pravdu v tom ostatnim kbely nejsou spatne, ale pokud to vezmu prakticky, za nakupy jezdime do cakovic a letnan, za doktory jezdime na prosek, letnany, vysocany, za sportem a sluzbami letnany, prosek, cernak a dite az pujde na zakladku, tak to taky nebude zde, protoze ji zname... Jak rikam kbely zname uz dlouhe roky, takze vime co tu je a nejsme z toho zklamani, ale rozhodne by potesilo, kdyby neco z toho co ted musime cinit jinde jsme mohli bez nutnosti dopravy cinit v bydlisti.

Co se tyka toho centra sluzeb, moznost pro jeho postaveni jsem videl, tohle ma vetsinou ohlidane mistni urad, ktery od developera pozaduje za vystavbu neceho co proda take neceho jineho (parky, detska hriste atd.) takze jsem predpokladal ze donuti developera k dodrzeni.

Obecne problem s tim co tady popisuju je to, ze kbely jsou diky zpusobu osidleni sice klidne, ale hustotou obyvatel/km2 jsou spis u vesnice nez mesta(to neni nic ve spatnem, staci se kouknout na tu fotomapu ze naprostou vetsinu z obyvane plochy maji rodinne domky) a diky tomu prave chybi kupni sila na sluzby atd. jinak by tu jiste za ty roky uz nabidka byla, ale kde neni dostatecna poptavka... Problem noveho developingu je, ze jsou zde rozvinuty ve kbelech dve, v nedaleke budoucnosti tri oblasti, ktere jsou ovsem od sebe daleko, takze snad vyhraje ta "centralni" cast a sluzby se soustredi tam, uvidime...
kbely.jpg
Petr Váňa

PředchozíDalší

Zpět na Komunita Herlík